Kaymakamımız Sayın Malik ÇALIŞIR İlçe Tarım Müdürlüğünün organize ettiği programa katıldı.
 
Kaymakamımız Sayın Malik ÇALIŞIR 11.01.2018 tarihinde ilçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Yeşilyurt İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından  düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda İl Tarım Müdürlüğünden gelen yetkililer tarafından Doğu Karadeniz Projeleri (DOKAP) kapsamında 2018 yılında ilimizdeki hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi hakkında bilgi verildi. Bu kapsamda mevcut büyükbaş-küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için ahır-ağıl yatırımlarının desteklenmesi, yönetimi, başvuru koşulları, yatırımcının yükümlülükleri,yatırım alma koşulları ve  teknik  şartlar hakkında  çiftçiler   bilgilendirildi.
Ayrıca toplantıdaTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Tokat İl Koordinatörü Fevzi ÇİÇEK tarafından  IPARD 2 hakkında bilgi verildi.
Toplantı sonunda,Yeşilyurt İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sürü Yöneticiliği Kurusunu başarıyla tamamlayan toplam 50 adet kursiyere  Kaymakamımız Sayın Malik ÇALIŞIR  tarafından sertifikaları  takdim edildi.