29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94, yıl dönümü Yeşilyurt ilesimizde düzenlenen törenle kutlandı.
 
 
Hava muhalefeti nedeniyle İlçede bulunan kapalı halı sahada gerçekleştirilen kutlamalar İlçe Kaymakam vekilimiz sayın   Recep Koşal ile birlikte ilçe protokolünde de hazır bulunduğu tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Kaymakam vekilimiz sayın Recep Kosal yaptı.
  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümünü hep birlikte ülke olarak büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz diye sözlerine başlayan kaymakam Koşal, Tarih boyunca asırlardır hür yaşamış ve yaşayacak olan ve bu uğurda canını feda eden şerefli onurlu milletimizin küllerinden yeniden doğuşunu temsil ediyor cumhuriyet. Böyle şerefli ve onurlu bir milletin mensubu olarak hepimizin gurur ve onur duyması gerek. Özellikle yakın tarihte etrafımızda ki devletsiz ve yurtsuz kalan insanları ve milletleri gördüğümüzde devletimizin ve milletimizin değerini daha çok anlamalıyız. Daha gelişmiş ve daha kalkınmış bir ülke için görevimiz vazifemiz ne olursa olsun hep birlikte elimizden gelenin en iyisini vererek ülkemizi daha kalkınmış gelecek nesillere daha kalkınmış daha gelişmiş bir ülke bırakmak için var gücümüzle çalışmalıyız diye sözlerine devam eden Kaymakam Koşal, Özellikle bu topraklarda yaşayan insanların egemenliğine ne kadar önem verdiğini 2017 yılı içerisinde 15 Temmuz gecesi bir kez daha bütün dünyaya göstermiş olduk. Egemenliği ve bağımsızlığı uğruna insanların tankların tüfeklerin önüne geçtiğini canını feda etmekten çekinmediğine hep birlikte şahit olduk . Bu aziz millet cumhuriyetine ve egemenliğine sahip çıkarak atalarına layık bir nesil olduğunuda 15 Temmuz gecesi kanıtlamıştır dedi.
Kutlamalar öğrenciler tarafından şiirler okunup folklor gösterilerinden sonra tören geçişiyle  sona erdi.
Törene Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir, İlçe Jandarma Bölük Komutanı  Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş  Raif Büyükbağcı, İlçe Emniyet Amiri Turgut Coşkun, Sivil toplum örgütü ve Siyasi parti temsilcileri. Daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.