2017-2018 Eğitim öğretim Yılı Açılışı Ve İlköğretim Haftası ilçemizde Coşkuyla Kutlandı
 
   
    Kaymakam vekilimiz Sayın Recep KOŞAL’ ilçemiz Yunus Emre ilk-ortaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılışı münasebeti ile düzenlemiş olduğu programa katıldı.
   İlk Tören Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Nayman tarafından konulması ile başladı. Okul müdürleri ve öğrencilerinde hazır bulunduğu tören saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile sona erdi.
    İlçemiz Yunus Emre ilk-ortaokulunun devam eden Programda Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim müdürü Fahri Nayman yaptı.  Nayman konuşmasında Eğitim sadece bilgi vermek ve gerçeklerin yönetilmesi değildir. Eğitim düşünmek için aklın eğitilmesidir. Eğitim düşünen kim olduğunu ve niçin var olduğunu bilen neslin yetiştirilmesidir dedi Yunus Emre Ortaokulunda gerçekleştirilen törene Yeşilyurt Kaymakam vekili Recep Kosal, Yeşilyurt Belediye Başkanı Kazım Misafir, İlçe Emniyet Amiri Turgut Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Nayman, Ak Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Ümit Mutlu Özü genç. Kurum amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 
    Öğrenciler tarafından şiirlerin okunup gösteriler yapıldıktan sonra 8. Sınıf öğrencileri okula yeni başlayan öğrencilere çiçek vererek okula hoş geldiniz dediler.